facebook icon
instagram logo

GEOX

Prodyšná bota Geox je výsledkem šťastného nápadu, který dostal Mario Moretti Polegato při své návštěvě města Reno v Nevadě, kde propagoval svoji vinařskou společnost na obchodní konferenci. Při procházce ho zozčilovalo horko, které pronikalo gumovými podešvemi jeho bot. Rozhodl se proto podrážky propíchat nožem. Tak vymyslel jednoduché a účinné řešení, jak se vypořádat s problémem vysoké teploty nohou.

Když se Moretti Polegato vrátil do Itálie, rozhodl se rozvinout tuto myšlenku v rámci malé obuvnické společnosti, která patřila jeho rodině, a zdokonalil technologii výroby gumových podešví. Tak vznikla první prodyšná bota a vzápětí na to byl zaregistrován patent.

Poté, co se neúspěšně pokusil nabídnout svůj vynález největším společnostem v oboru, a poté, když provedl tržní zkoušku s řadou dětských bot, začal Mario Moretti Polegato vyrábět boty Geox nezávisle. Původní patent byl postupně zdokonalován a zlepšován a sortiment výrobků se rozšiřoval o pánské, dámské i dětské boty.

Název značky, který je spojením řeckého slova GEO (země) a písmene X (symbolizující technologii značky) obsahuje poslání a DNA podniku inspirovaného revoluční myšlenkou. Od samého počátku až do dneška se společnost Geox drží zásad pohodlí, pohody a inovace jako vedoucích hodnot své filozofie a poslání společnosti.

 

geox

Další informace

  • Otevírací doba: Po–Ne 9.00–21.00
  • Telefon: 734261580
  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.

Rozumím