facebook icon
instagram logo

Vyrobte si vlastní máslo! Je to hračka

 

Nekupujte předražené máslo a vyrobte si ho raději sami

Není to nic složitého a stloukání másla zvládnou i děti. Kromě hřejivého pocitu z domácího produktu můžete dále experimentovat a vyrobit si i neobyčejná ochucená másla, třeba s krystalky hrubozrnné soli nebo bylinkami.

Podívejte se na videonávod

krajic chleba maslo

 

Co je potřeba?

Na výrobu domácího másla potřebujeme 33% smetanu. Z kelímku (250 ml) běžné smetany, kterou koupíme v obchodě, vyrobíme 100 g másla. Máme-li možnost použít smetanu domácí, můžeme se těšit, že z ní „vytlučeme“ másla ještě o něco víc. Tak či tak, výsledné máslo chutná vždy skvěle!

 

S TESCOMOU je výroba čistá práce

I když existují způsoby, jak máslo vyrobit za pomocí tyčového mixéru a ručních šlehačů, obvykle spolu s nimi ušpiníte ještě další věci – sítko, či plátýnko, někdy i kuchyňskou linku a hlavně své ruce (kterými se obvykle máslo hněte ve studené vodě). Elegantní a rychlý způsob, jak máslo vyrobit, je v Nádobě pro přípravu másla DELLA CASA. Stačí do ní nalít 250 ml 33% smetany pokojové teploty, přidat lžíci zakysané smetany pro ještě smetanovější chuť a šlehat pouhé 2 minuty! Poté slijete cedicím otvorem podmáslí, které je vynikající jako zdravý nápoj nebo jako přísada do pokrmů či základ do chleba, a dotvarujete v Máslence DELLA CASA.

 

maslo