facebook icon
instagram logo

Vynálezy a objevy, co změnily svět

UNIKÁTNÍ INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA

7. - 22. 10. 2017

Obrovská vzducholoď přímo nad vašimi hlavami, interaktivní model ponorky nebo třeba replika prvního padáku na světě. A to rozhodně není všechno, co na vás čeká v plzeňské Olympii,

 

Přijďte se podívat na zcela jedinečnou interaktivní výstavu Vynálezy a objevy, co změnily svět. V Olympii ji potkáte na každém kroku, ale nezapomeňte se dívat také nad sebe! 

Vraťte se s námi zpět v čase o desítky, stovky a tisíce let a poznejte nejzajímavější vynálezy a objevy všech dob! Provedeme vás expozicemi, kterým dominují nadrozměrné modely doplněné interaktivními exponáty a informačními panely. Najdete zde také moderní dotykové obrazovky i zábavné multimediální aplikace.

A každý víkend zábavné dílničky a workshopy pro děti i dospělé.

 

Co například uvidíte? 

Vzducholoď Hindenburg

Slavná vzducholoď vyrobená firmou Zeppelin byla jedním z největších létajících strojů všech dob. Ve skutečnosti byla dlouhá 245 metrů, my vám představíme její čtyřmetrovou variantu. Najdete ji zavěšenou nad svýmii hlavami hned u hlavního vchodu.

 TOP vzducholod

  

Ponorka

Model ponorky zvané „turtle“(v češtině želva) vás vtáhne do hry na dobyvatele podmořského světa. Alespoň na chvíli se můžete stát kapitánem unikátního plavidla a vyzkoušet si jeho řízení. Exponát vznikl z nákresů skutečné ponorky pro jednoho muže, která brázdila svět pod hladinou před více než 200 lety.

Ponorka

 

 

 Jarmilka. Prostě cvička

Oblíbené cvičky známé jako „jarmilky“ měly už naše babičky a jejich obliba trvá dodnes. Staly se módní ikonou českého obuvnictví. Náš model cvičky trhá rekordy svou velikostí. Pokud jste neviděli dvoumetrovou botu, máte jedinečnou možnost právě na naší výstavě.

Cvička

 

Egyptská brána

Seznamte se s egyptským „písmem bohů“ i krásou této dávné civilizace. Velký interaktivní model starověké brány vám představí hieroglyfiy, vyzkoušíte si sestavit portrét faraona nebo zdolat bludiště se skarabeem.

 Egypt

 

Workshopy a dílničky

KNIHTISK - sobota 7. října od 11.00 do 16.00

Výtvarná dílna pro děti, kde je seznámíme se základy knihtisku. A co na děti čeká?

- tiskařská dílnička (tiskařská písmena, razítka s obrázky)

- výroba a natištění vlastní knížky

- výroba záložky do knížky s motivem mumie

- omalování dřevěných písmen

- staré psací stroje

 

ZÁBAVNÉ EXPERIMENTY - sobota a neděle 14. a 15. října od 11.00 do 16.00

Dětem představíme zajímavé (a bezpečné) fyzikální a chemické experimenty, některé z nich si budou moci také samy vyzkoušet. Na pěti stanovištích se pak děti seznámí s hlavolamy, parním strojem a kladkostrojem, ukážeme jim zrakové klamy, podívají se dalekohledem i periskopem a ukážeme jim třeba i sílu magnetu.

V rámci dílniček si pak děti vyrobí vlastní 3D brýle nebo třeba kelímkový telefon.

Časový harmonogram pro oba dny:

11:00 - 16:00 - interaktivní dílny a workshopy

10:00 - 11:00 - show

12:00 - 13:00 - show

14:00 - 15:00 - show

 

 

TAJEMSTVÍ ŘEMESEL - sobota a neděle 21. a 22. října od 11.00 do 16.00

Představíme vám práce starých řemeslníků - například pekařské řemeslo, kouzelné předení, mlynářské řemeslo i hrnčířství. Děti si pak budou moc vyrobit náhrdelníky a náramky z korálků nebo si upletou přívěsek z bužírky.

 

Časový harmonogram pro oba dny:

11:00 - 16:00 - interaktivní dílny a workshopy

10:00 - 11:00 - show

12:00 - 13:00 - show

14:00 - 15:00 - show